mycie okien na wysokości wrocław

Zabezpieczenie przed wypadkami w trakcie pracy na wysokościach

W trakcie wykonywania prac na wysokościach można wykorzystywać różne podnośniki, rusztowania i sprzęt typowo wspinaczkowy, przede wszystkim liny wspinaczkowe. Zasady bezpieczeństwa dotyczące wykonywania prac na wysokościach opisane są w odnośnych punktach zasad BHP.

Dotyczą one przede wszystkim sposobów zachowania jakości sprzętu i jego przygotowania do użytku, sposobów montażu takiego sprzętu, zabezpieczenia osób pracujących na wysokościach i przechodniów, którzy mogą znaleźć się w pobliżu budynku, przy którym wykonywane są tego typu prace.

Przede wszystkim na takim budynku powinna zostać wywieszona informacja o przeprowadzanych pracach, mogą zostać także postawione wokół niego barierki uniemożliwiające podchodzenie pod mury budynku.

Najsłynniejszy wieżowiec we Wrocławiu:

mycie okien na wysokości wrocław
Sky Tower ? najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Wraz z dwoma innymi budynkami stanowi kompleks mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny we Wrocławiu, na osiedlu Południe.

Znajduje się w miejscu rozebranego Poltegoru (między ul.

Powstańców Śląskich, Wielką, Gwiaździstą, Szczęśliwą). W pierwszej wersji projektu Sky Tower miał składać się z pięciu wieżowców, przy czym najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m.

Obecnie kompleks to: Wieżowiec nr 1 (wieża) ? około 215 m z anteną zamontowaną w sierpniu 2015; 212 m bez anteny; dach na wysokości 205,82 m Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m Podest (galeria handlowa) ? 19 m Liczba apartamentów we wszystkich budynkach wynosi 236. Na 48 piętrze znajduje się apartament o powierzchni 227 m?, który jest trzecim najwyżej położonym apartamentem w Europie.

Jego cena to 11,3 mln zł. Z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys.
metrów sześciennych ziemi (27 250 ciężarówek). Pod budowę wykonano 150 pali o długości 18 m i średnicy 1,5 metra. W trakcie prac fundamentowych pod Sky Tower ułożono 200 tys.
metrów sześciennych mieszanki betonowej. Płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 metrów. Do budowy kompleksu zużytych zostało łącznie 30 tys.

ton stali zbrojeniowej. Na przeszklenie fasad zużytych zostało 70 tys.

metrów kwadratowych szkła. Na budowie pracowało do około 1000 osób. Na budowie pracowało 8 żurawi, w tym jeden o wysokości 220 metrów. Rozwiązania komunikacyjne w Sky Tower to ponad 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów a także dwa chodniki ruchome. Dźwigi zastosowane w SkyTower to rozwiązania firmy Schindler: 12 dźwigów S7050 6 dźwigów w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID 4 dźwigi w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID 7 dźwigów S5400 (w tym dwa pożarowe) Wszystkimi urządzeniami zarządza system Lobby Vision.

Schody ruchome w Sky Tower to instalowane w centrach handlowych Schindler 9300 AE, przeszklone mlecznymi szybami o zdolności transportowej 9000osób/h i prędkości 0,5m/s.

Cały budynek należeć ma do kategorii A+.10 Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sky_Tower

O pracach na wysokościach

Prace porządkowe wydają się łatwe.
Teoretycznie nie trzeba wiele umieć, żeby zostać zatrudnionym firmie sprzątającej., Jest jednak wyjątek - są to prace wykonywane na wysokościach.
To bardzo specyficzna dziedzina - trzeba się wykazać nie tylko odpowiednią siłą fizyczną, ale również brakiem lęku wysokości, najlepiej - jakimkolwiek doświadczeniem.
Pomocne może być to, jeśli lubisz wysokogórskie wspinaczki, albo regularnie bywasz na ścinakach wspinaczkowych. Ściany budynków są zupełnie prostopadłe do podłoża, nie jest to łatwa praca.

Ma jednak zaletę - niezłe widoki na miasto :).

.